Тема:Комп'ютерний дизайн
Мета : ознайомити та навчити працювати в текстовому редакторі Paint, розвивати критичне мислення, Дрібну моторику рук, познайомити з поняттями дизайн , дизайнер; виховувати дисципліну в класі
Тема:Комп'ютерний дизайн
Мета : ознайомити та навчити працювати в текстовому редакторі Paint, розвивати критичне мислення, Дрібну моторику рук, познайомити з поняттями дизайн , дизайнер; виховувати дисципліну в класі
Тема : Кого називають вихованою людиною
Відео "Кого називають вихованою людиною"
Домашнє завдання : Наведіть приклади поведінки людини , яка гідно вихована.
Тема:Повторення таблиць множення числа 2 і ділення на 2.
Мета: повторити
таблиці множення числа 2 і ділення на 2; формувати вміння розв’язувати задачі, знаходити
значення виразів на дії різних
ступенів. Розвивати логічне мислення, математичне
мовлення. Виховувати самостійність,
навички самоконтролю.
Хід уроку
Мозковий штурм.
— Що таке множення?
— Як називаються числа, які множать?
Перевірка домашнього завдання.
Усно назви пропущені числа № 547.Опрацювання задачі 549
Письмово сплети мереживо №546
Опрацювання письмово прикладів №551
№552Назви чисел при діленні. Прочитай та вивчи!
Домашнє завдання :
1в. - №556
2в. - №556,555
Тема: Сніжинка-балеринка
Тема Спільнота. Сніжинка-балеринка Декоративно-прикладна діяльність: виготовлення новорічних прикрас з паперу. Очікувані результати навчальних досягнень : працює з ручними інструментами та пристосуваннями, дотримуючись безпечних прийомів праці та норм санітарії; виготовляє поетапно виріб за визначеною послідовністю; здійснює розмічання ліній на папері і картоні; розмічає деталі на матеріалі за допомогою шаблонів або трафаретів;
Хід уроку
Повторення правил роботи з ножицями.
Перезляд інструкції.
Презентація робіт учнями.
Тема:Вправляння у розпізнаванні, утворенні і використанні дієслів у мовленні.
Мета: вправляти учнів у розпізнаванні, утворенні та використанні дієслів у мовленні; закріплювати вміння учнів читати за ролями; удосконалювати навички пошуку інформації в різних джерелах; розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення; формувати комунікативну, інформаційну, математичну компетентності, компетентність спілкуватися рідною мовою; виховувати взаємоповагу, уміння працювати в команді.
Хід уроку
Вправа 1. Друзі побували в незвичайному парку. Разом з однокласниками (однокласницями) прочитайте в ролях їхні спогади.
Вправа 2. Словникова робота. Поясни, як ти розумієш значення слова луна-парк? Перевір за словником, чи правильно ти думаєш.
Вправа 3. Випиши з розмови друзів дієслова. Усно постав до них запитання.
Вправа 4. Розглянь світлини. Запиши, хто з друзів був на кожному із цих атракціонів.
Фізкультхвилинка.
Вправа 4. Запиши, хто з друзів був на кожному із цих атракціонів.
Вправа 5. Розглянь квиток. Розкажи, яку інформацію він містить. Визнач, кому з друзів він належить. Запиши свою відповідь. Підкресли дієслово.
Вправа 6. Прочитай назви атракціонів. Вибери ті, на яких ти зможеш побувати, якщо маєш 100 гривень. Запиши, які атракціони ти обираєш.
Назвіть дієслова, які можна використати, описуючи луна-парк. Наприклад (що ви робили?): гралися, розважалися тощо…
Домашнє завдання.
Пояснення домашнього завдання.
1в.- Вправа 9
2в.-Вправа 8. Напиши 2-3 речення про те, чи доводилося тобі бувати в луна-парку. Які атракціони ти відвідав (відвідала). А може, ти тільки мрієш там побувати.
Тема : Пригоди однолітків. Оксана Радушинська "Кишенькові гроші"
Мета: навчати аналізувати та оцінювати поведінку і вчинки персонажів, основну думку твору; вдосконалювати навички правильного свідомого виразного читання, вміння передавати під час читання різні почуття героїв твору; розвивати зв’язне мовлення учнів, збагачувати словниковий запас; розширювати світогляд учнів; виховувати бажання вивчати і дотримувати правил культури спілкування.
Хід уроку
Повідомлення теми та завдань уроку. Знайомство з письменницею. Оксана Радушинська.
Робота із заголовком до твору Оксани Радушинської «Щоденник Славка Хоробрика».
Опрацювання твору Оксани Кротюк «Шкідлива звичка».
Словникова робота.
Словникова робота. Читання слів «луною» учнем, який гарно читає.
Читання І частини «ланцюжком»: учні читають по одному реченню. Бесіда за змістом тексту з елементами вибіркового читання.
Бесіда за змістом тексту з елементами вибіркового читання.
Робота над характеристикою персонажів.
Характеристика Славка Хоробрика.
Характеристика Катрусі Розумниці.
Характеристика п'ятикласників.
Пояснення домашнього завдання : читати і переказувати перші частину "Кишенькові гроші".
Тема:Досліджуємо текст. Оксана кротюк "Шкідлива звичка"
Мета: навчати аналізувати та оцінювати поведінку і вчинки персонажів, основну думку твору; вдосконалювати навички правильного свідомого виразного читання, вміння передавати під час читання різні почуття героїв твору; розвивати зв’язне мовлення учнів, збагачувати словниковий запас; розширювати світогляд учнів; виховувати бажання вивчати і дотримувати правил культури спілкування.
Хід уроку
Психологічна настанова на урок. Вправа «Веселка». Діти заплющують очі руками, уявляючи як сяє, переливається веселка своїми кольорами.
Повідомлення теми та завдань уроку. Знайомство з письменницею. Оксана Кротюк.
Перегляд і обговорення відеозвернення Оксани Кротюк до читачів.
Робота із заголовком та малюнком до твору Оксани Кротюк «Шкідлива звичка». Вправа «Передбачення».
працювання твору Оксани Кротюк «Шкідлива звичка». Читання оповідання вчителем.
Фізкультхвилинка.
Словникова робота.
Словникова робота. Читання слів «луною» учнем, який гарно читає.
Пояснення домашнього завдання : читати і переказувати "Глуха дівчинка
Тема:Ознайомлення з терміном "Дієслово". Добір дієслів до поданих іменників.
Мета :ознайомити учнів з терміном «дієслово»;вчити добирати дієслова до поданих іменників;розвивати пошукову діяльність учнів,аналітичне мислення; збагачувати їхній словник,формувати інформаційну компетентність, компетентність спілкування рідною мовою;виховувати культуру поведінки.
Хід уроку
Гра «Впіймай слово». – Послухайте вірш. Плесніть у долоні, як почуєте слово, що називає дію предмета. Повідомлення теми уроку.
Хвилинка каліграфії.
Вправа 1. Ґаджик сфотографував рекламні щити і показав друзям. Розглянь ці світлини. Прочитай написи на щитах.
Вправа 2. Словникова робота. Чи знаєш ти, що таке аквапарк? Перевір за словником, чи правильно ти думаєш.
Вправа 3. Знайди в запрошенні відповіді на запитання Родзинки. Проведи дослідження.
Вправа 4. Ґаджик дізнався, що ці слова називаються дієсловами. Прочитай на наступній сторінці правило про дієслова. Поміркуй, чому вони дістали таку назву.
Фізкультхвилинка.
Вправа 5-6. Біля входу в аквапарк друзі побачили рекламний щит. Прочитай напис на ньому. Розкажи, що зацікавило тебе в цій рекламі. Випиши з рекламного щита дієслова.
Вправа 6. Випиши з рекламного щита дієслова.
Вправа 7-8. Розглянь світлини, які Ґаджик зробив в аквапарку. Розкажи, що на них зображено.
Вправа 10. Читалочка хоче повідомити, що вона робила в аквапарку. Допоможи їй дібрати потрібні дієслова. Запиши їх.
Вправа «Колесо». Назвіть дієслова, що характеризують вашу діяльність на цьому уроці. Наприклад (що ви робили?): працювали, старалися тощо…
Домашнє завдання.
Пояснення домашнього завдання. Вправа 9. Напиши 2-3 речення про те, чи бував (бувала) ти в аквапарку. Чи тільки мрієш там побувати?
Тема : Назви чисел при діленні. Розв'язування задач на ділення на рівні частини та ділення на зміщення.
Мета: ознайомити учнів з
назвами компонентів і результату дії ділення; розвивати обчислювальні навички,
вміння розв'язувати прості і складені задачі на ділення, логічне і творче
мислення; виховувати самостійність, навички самоконтролю.
Перевірка домашнього завдання.
№ 539 складаємо таблицю ділення на 2.
Задача 540 (письмово), № 543 - письмово.
Приклади 541 : Якщо у виразі немає дужок, то спочатку виконують дії множення і ділення, а потім - додавання і віднімання.
Домашнє завдання : 1в. - №546
2в. -№546, 445
Тема : Умови співпраці
Мета: вчити учнів брати участь у колективних справах; формувати такі риси характеру, які допомагають у спільній грі, праці, навчанні в групах, у класі; прищеплювати бажання дотримувати правил спільної роботи.
Перегляньте відео та поясніть приказку "Один у полі не воїн".
1 завдання (зошит) : Дотримує правил успішної командної співпраці той, хто...
2 завдання (зошит) :З'єднай лініями частини прислів'їв. Поясни їх.
Домашнє завдання: Створити пам'ятку правил співпраці.
Тема: Чи легко зробити правильний вибір?Ніна Бічуя " Пиріжок з вишнями"
Мета: ознайомити дітей з оповіданням Ніни Бічуї; навчати розуміти
думки, висловлені в художньому творі, мову твору; формувати вміння оцінювати
вчинки персонажів твору, співпереживати, засуджувати й усвідомлювати основну
думку; визначати авторське ставлення; формувати вміння розповідати про
персонажа твору; вдосконалювати навичку читання; розвивати творчу уяву;
виховувати шанобливе ставлення до оточуючих, готовність прийти їм на допомогу,
чинити по совісті, дотримуватись правил культурної поведінки.
Хід уроку
Створення позитивного
психологічного клімату класу.
Читання " Пиріжок з вишнями"
Словничок. Сахалися - злякано відлітали
Біографія : Ніна Леонідівна Бічуя – прозаїк,
перекладач, журналіст, член Національної спілки письменників України.
Народилася 24 серпня 1937 р. у м. Києві. Закінчила факультет журналістики
Львівського університету ім. Івана Франка.
Ніна Бічуя «Пиріжок з
вишнями» самостійне читання
Фізкультхвилинка.
Підсумок
Домаашнє завдання читати ст.84-85
Тема :Формування уявлення про слова - назви дій. Розпізнавання їх за питаннями що робить? що зробить?
Мета:
формувати в учнів уявлення про слова – назви дій; учити розрізняти їх за
питаннями, знаходити слова – назви дій в тексті; розвивати зв’язне мовлення,
увагу, пошукову діяльність; формувати комунікативну компетентність спілкуватися
українською мовою; виховувати любов до всього живого, тварин.
Хід
уроку
Емоційне налаштування.
Дихальна вправа «Мильні бульбашки». Вдихати носиком, а видихати ротом, губи
складені в «трубочку».
Хвилинка каліграфії.
Повідомлення теми уроку.
Вправа 1. Ґаджик сфотографував рекламні щити і показав друзям.
Розглянь ці світлини. Прочитай написи на щитах.
Вправа
2. Разом з однокласниками дайте відповіді на запитання Ґаджика.
Вправа 3. Словникова робота. Поясни, як ти розумієш значення
слова реклама. Перевір за
словником, чи правильно ти думаєш.
Вправа 4. Читалочка дібрала слова про зоопарк. Запиши їх у три
колонки: у першу – іменники, у другу – прикметники, а в третю – усі інші слова
(дієслова).
Проведи дослідження.
Перевір себе за правилом.
Фізкультхвилинка.
Вправа 5. Четверо друзів вирішили відвідати зоопарк. Прочитай,
як вони туди їхали. Встав пропущені слова – назви дій і запиши текст.
Вправа 5. Четверо друзів вирішили відвідати зоопарк. Прочитай,
як вони туди їхали. Встав пропущені слова – назви дій і запиши текст.
Слайд 25. Вправа
6. Допоможи друзям полічити, скільки грошей вони витратять на квитки. Запиши
відповідь одним реченням. Підкресли слово – назву дії.
Слайд 26. Вправа
6. Допоможи друзям полічити, скільки грошей вони витратять на квитки. Запиши
відповідь одним реченням. Підкресли слово – назву дії.
Вправа 7. Розглянь світлини. Склади за однією з них розповідь
(2-3 речення) і запиши. Використай слова – назви дій.
Вправа 8. У зоопарку Щебетунчик попрямував до найбільшої
тварини. Прочитай текст про неї. Відгадай її назву і встав на початку тексту.
Підсумок.
Гра «Хто що робить?». Учитель демонструє малюнок тварини, учні
мають сказати, що вміє робити ця тварина. Наприклад: дельфін – плаває, мавпа –
стрибає, черепаха – повзає, тощо.
Домашнє
завдання.
Пояснення домашнього завдання. Вправа 9. Спиши перше і останнє
речення тексту. Підкресли слова – назви дій.
Тема:
Складання таблиці ділення на 2. Задачі на ділення.
Мета : скласти
таблицю ділення на 2; формувати обчислювальні навички учнів; розвивати вміння
пояснювати особливості, закономірності, аналізувати, зіставляти, порівнювати;
розширювати світогляд; підвищувати мотивацію до навчання.
Хід уроку
Усний рахунок.
Хвилинка каліграфії : 2 22 2 22
За таблицею множення числа 2 складемо
таблицю ділення на число2
Обчисли, скориставшись таблицею ділення на число 2.
Фізкультхвилинка
Накресли смужку вдвічі
довшу за 3 см
Напиши пропущене число у 1 і 2 колонці
Домашня робота: Колонка 3 самостійно, вивчити таблицю ділення на 2.
Тема : Твої друзі
Мета : формувати уявлення учнів про друзів і дружні взаємини, формувати
навички
культури спілкування, комунікативні вміння, формувати уявлення про правила
товаришування; розвивати вміння обирати друзів, товаришувати й спілкуватися, знаходити
спільні інтереси з іншими людьми, розвивати психічні
процеси
(пам’ять, увагу, уяву, мислення), розвивати розумові дії (аналізувати і узагальнювати, порівнювати,
встановлювати причинно-
наслідкові
зв’язки);вчити цінувати дружбу ти заохочувати бути справжнім другом, виховувати товариськість, дружелюбність
Повторення
вивченого матеріалу
-
Пригадайте, що ми вивчали на минулому уроці?
-
Хто скаже, що таке спілкування?
-
Як ви думаєте, для чого людині спілкування?
-
Що означає спілкуватися?
-
Які слова потрібно
вживати під час спілкування?
-
Отже, ви запам’ятали правила спілкування, зрозуміли як
потрібно правильно спілкуватися, запам’ятали правила спілкування і дотримуєтесь
їх.
Актуалізація знань
учнів. Мотивація навчальної діяльності.
-
З ким ви найчастіше спілкуєтесь?
-
Чи багато у вас друзів?
-
Про що ви мрієте найбільше? (Діти
хочуть сюрпризів – собаку, машину з пультом управління, книжку, ляльку тощо.)
-
Це хороші подарунки, які можна купити за гроші. Але є те,
чого не купиш за гроші. Що це? (Діти називають: життя, здоров’я, час,
добро, любов, дружба.)
-
Часто вдома чи у школі можна
почути: «Діти, потрібно дружити, бути дружними, дружно гратися, дружно жити».
- Що ж потрібно робити, щоб стати
комусь другом? (Орієнтовні відповіді: турбуватися про друга; намагатися зробити для
нього щось хороше; не сваритися; підтримувати у скрутну хвилину; радіти за
свого друга, поважати його думку тощо.)
-
Однак є така країна, де можна придбати те, що неможливо
купити за гроші. В цю країну може потрапити кожен, але за однієї умови:
потрібно вміти помічати прекрасне в людях, які вас оточують, захоплюватися
їхніми гарними рисами, виявляти доброзичливість до них. Саме цього ми будемо
вчитися на сьогоднішньому уроці.
-
Дружба і друзі починаються з теплого слова і щирої
усмішки. Тож подивіться один на одного, посміхніться. І давайте з таким
настроєм проведемо наш урок, бо тільки в теплі і добрі, в ніжності і щирості
зможе розквітнути наша квітка дружби, яку ми будемо вирощувати увесь урок.
Асоціативний кущ.
Перегляд
мультфільму «Який друг справжній?»
Фізкультхвилинка «Дружби добрий знак»
1.
Вправа «Незакінчене речення»
-
Діти, зараз я буду розпочинати речення, а ви повинні його
продовжити.
Ø Кращий друг –
це той, хто…
Ø Я переживаю,
коли мій друг…
Ø Я радію, коли
мій друг…
Ø Мені приємно,
коли мій друг…
Ø Коли я
виросту, я хочу, щоб мій друг…
Прослуховування
пісні «Дружба»
Домашнє
завдання : скласти розповідь «Мій найкращий друг»
Тема : Подорожуємо до театру
Мета.
Ознайомити з основним поняттям: декоративне мистецтво, декоративне зображення . Особливостями виконання декоративних робіт.
Розвивати вміння створювати роботу за
допомогою гуаші. Виховувати прагнення до
особистої творчості.
Хід
уроку
Завітаймо разом із королем Декором до королівства Декоративного мистецтва й
відвідаймо театр.
Спробуйте розгадати секрети творчості художників – декораторів. Вони
створюють декорації, які допомагають зануритись у дійство вистави.
Щоб глядачі відчули атмосферу спектаклю, художники зображають природу,
тварин, будинки на декораціях не такими, якими вони є насправді, а декоративно.
Питання : Що таке декоративно –
прикладне зображення?
Декоративне зображення – спрощене, узагальнене, прикрашене зображення.
Розглянь зображення, що на них незвичайного?
Повідомлення теми, мети, завдань уроку.
Вивчення нового матеріалу, практичне завдання, практична робот
Яке із зображень лісу на картинах є декоративним?
Намалюй ліс для декорації до вистави «Лісова школа» (гуаш).
Розглянь роботи Марії Приймаченко
Домашнє завдання. Бережи природу,
допомагай дорослим саджати дерева.
Підведення підсумків уроку.
Перегляд робіт. Оцінювання, прибирання робочих місць.
Тема : Медіавіконце : розігрування вистави «Хто зігріє кошеня»
Мета: поглиблювати уявлення учнів про театр, виставу, афішу; формувати вміння
створювати прості медіа продукти (афіша), брати участь у розподілі ролей,
підготовці та розігруванні вистави; вдосконалювати вміння читати за особами,
передавати інтонаціє., мімікою, жестами почуття дійових осі; розвивати навички
говоріння і слухання, драматизації, вміння висловлювати свої думки, культурне
мовлення; розвивати творче мислення, смислову й образну пам’ять, зв’язне
діалогічне й монологічне мовлення; збагачувати лексичний запас; виховувати
інтерес до театру, любов до книг, спонукати робити добро, приносити радість
іншим.
Хід
уроку
•
За сюжетом оповідання зіграйте зі своїми рідними виставу «Хто зігріє кошеня!»
•
Обговоріть, які вислови, жести, міміка мають бути в дійових осіб
•
Ваш помічник – с. 83-84 підручника
Театральна
вистава «Хто зігріє кошеня?»
Інсценізація.
Тема : Складання таблиці ділення на 2. Задачі на ділення.
Мета: скласти таблицю ділення на 2; формувати
обчислювальні навички учнів; розвивати вміння пояснювати особливості,
закономірності, аналізувати, зіставляти, порівнювати; розширювати світогляд;
підвищувати мотивацію до навчання.
Хід уроку
Усна лічба
1) Знайдіть приклади з відповіддю 22.
20 + 2 50 – 28
11 + 11
30 – 8 18 + 4
32 – 10
50 – 27 30 – 9
31 – 9
Каліграфічна
хвилинка
Від найменшого до найбільшого
4,6,2,10,8,14,16,18,12
Повідомлення теми і мети уроку
Колективне
опрацювання № 531(усно), 532
Складання рівності на ділення №533
Опрацювання і запис в
зошит задач 534, 536
Підсумок
Домашнє завдання: 1в. - №538
2в.-№537, 538
Тема: Розвиток зв'язного
мовлення "Малюю домашніх улюбленців"
Мета:
учити учнів застосовувати набуті знання, уміння та навички у процесі виконання
завдань; розвивати кмітливість, аналітичне мислення, увагу; виховувати
спостережливість, взаємоповагу; інтерес до оточуючого, любов до природи.
Хід
уроку
Організація класу
Оголошення
теми, мети, завдань уроку.
Завдання 1-2.Розглянь світлини. Розкажи, чим зайняті діти. Поясни,
як ставляться діти до своїх домашніх улюбленців. З чого це видно?
Завдання 3. Розпитай у однокласників і однокласниць, у кого з
них є домашні тварини, а хто хотів би їх мати.
Завдання
4. Прочитай слова. Підкресли ті, якими ти хочеш розказати про домашню тваринку.
Допиши інші слова, які бажаєш використати.
Фізкультхвилинка.
Завдання
5. Розкажи, яка тваринка є у твоєму домі, або про яку ти мрієш. Скористайся
запитаннями і словами з попереднього завдання.
Намалюй
словами розповідь про домашню тваринку. Розпочни із заголовка.
Перегляд
відео «Вірш про котика».
Підсумок
Домашнє завдання: Завдання 7-8. Намалюй
олівцями ілюстрацію до своєї розповіді.
Підпиши малюнок.