Тема : Робота з фотографіями у графічному редакторі
24 бер. 2023 р.
Я досліджую світ 2 клас
Тема : Праця людей навесні
Мета уроку: поглиблювати знання
учнів про весняні турботи людей; розширювати кругозір; розвивати кмітливість;
виховувати повагу до праці та працелюбність.
Хід уроку
Повідомлення синоптиків.
«Фольклорна скарбничка». Робота з
прислів’ями.
Завдання: поєднати правильно
частини народних прислів’їв, пояснити їхній зміст.
Весняний
день той багато
знає.
Хто багато
робить, а лінь марнує.
Праця
годує,
рік годує.
Отже, розпочинаються весняні
роботи, щоб посадити городину, а восени зібрати врожай. Не слід гаяти часу,
оскільки погода навесні перемінлива і можна не встигнути посадити насіння у
вологу землю. Добрий врожай восени отримає той, хто гарно працює навесні.
Весняні турботи людей у містах.
1) Слово вчителя.
Весна — пора пробудження та
оновлення природи. Усе розцвітає та набуває нового вигляду. Саме навесні
найбільше хочеться вірити в найкраще, адже під промінями яскравого сонечка
прокидається не тільки земля, а й найсвітліші людські бажання. У таку погоду не
хочеться сидіти у квартирі. Маючи вільну хвилинку, ми вирушаємо на вулицю, до
парків.
А щоб вулиці міста й парки були
красивими, на початку весни комунальні служби міста й городяни невтомно
працюють. Погляньте на ілюстрації «Праця людей в місті».
Прийом «Мікрофон».
— Які ще рослини висаджують на
городі навесні? (Цибуля, кріп, петрушка, гарбуз, кавун, кукурудза, соняшник
тощо.)
— Як слід піклуватись про городні
рослини, щоб отримати добрий урожай? (Звільняти від бур’янів, прополювати,
спушувати землю, деякі рослини слід додатково поливати.)
Перегляд ілюстрацій «Праця людей
у полі».
Розгляньте ілюстрації, на яких
зображено працю людей у полі. Вони орють поля і висівають насіння пшениці,
жита, кукурудзи, соняшника, гречки, вівса та інших культур.
Розповідь учителя про весняні
роботи в садах.
Із приходом довгоочікуваної весни
не тільки рослини в саду прокидаються від зимової сплячки, а й
садоводи також. Зимові місяці та морози залишилися позаду, настає час тепла,
сонця, зелені, а незабаром і квітів. Зовсім скоро кущі та дерева
в саду наллються весняними соками і почнуть буйно рости.
А тому необхідно підготувати їх
до нового сезону, допомогти відновити сили, обрізати, прочистити, захистити від
шкідників і хвороб, зробити перший полив, обкопати дерева та підживити.
Досвідчені садівники підбілюють дерева спеціальним розчином, щоб захистити
стовбур від пошкоджень зайцями та комахами.
Опрацювання матеріалу підручника
ст.71-72
Фізкультхвилинка
Узагальнення й закріплення знання
Робота в зошитах з друкованою
основою, с. 40
Підбиття підсумків уроку
Прийом «Мікрофон»
— Як ви допомагаєте рідним на
дачі або в селі?
— Що нового дізнались?
Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання
Індивідуальне завдання:
підготувати цікаву інформацію про весняні турботи: 1 група — свійських тварин і
диких звірів (ведмедів, лисиць, корів тощо), 2 група — птахів (свійських
і диких)
23 бер. 2023 р.
Математика 2 клас
Тема : Знаходження невідомого множника. Розв'язування та обчислення виразів на порядок дій.
Мета: навчити розв’язувати приклади на знаходження невідомого
множника, удосконалення навички обчислення виразів на порядок дій; формувати
уміння складати та розв’язувати задачі та уміння розв’язувати вирази на основі
оберненої операції розвивати вміння розв’язувати задачі, пам’ять, логічне
мислення, спостережливість, уміння встановлювати причинні зв’язки; виховувати
інтерес до нового, навички індивідуальної та групової роботи.
Хід роботи
Перевірка домашнього завдання.
Актуалізація опорних знань.
Давайте з вами згадаємо табличку множення на 6. (ланцюжком, усно) В цьому нам допоможе №780 у вашому підручнику на сторінці 116.
Ми з вами повторили табличку множення на 6.
Давайте поглянемо на №781. (усно, фронтально)
Пояснення нового матеріалу.
Давайте вирішимо схожі приклади, які знаходяться у №782.
Фізкультхвилинка
У прикладах в яких є дужки, спочатку вирішуємо те, що в дужках, а потім інші дії. У даному прикладі спочатку додаємо, а потім множимо. Давайте спробуємо вирішити №783.
Записуємо у зошитах «Задача 784»
Наступний номер це №785. Нам потрібно з вами скласти задачу та вирішити її.
Домашнє завдання.
1в.- №788.
2в.- №788, 789
Дизайн і технології 2 клас
Тема : Ми - перукарі - модельєри.
МЕТА:
-
ознайомити учнів з особливостями професії перукаря; з різними
видами ниток, з процесом виготовлення пряжі.
-
формувати вміння працювати з нитками, навчати виконувати
аплікацію з ниток; формувати
інформаційну, самоосвітню, здоров`язберігаючу, комунікативну компетентності.
-
розвивати творчі
здібності, дрібну моторику пальців рук, акуратність у роботі; прищеплювати інтерес
до предмета, вміння працювати у команді.
ХІД УРОКУ
Перевірка готовності до уроку.
Наявність необхідного обладнання.
Повідомлення теми та мети уроку
Інструктаж з техніки безпеки під час роботи
-
Діти, ми вже дізнались, як же виготовляють нитки, які нам
сьогодні допоможуть виготовити перуку, але перш ніж розпочати роботу давайте
пригадаємо, як треба поводитись під час роботи з ножицями та клеєм?
· Як
ми користуємося ножицями?
· Як
ми передаємо їх?
· Як
ми користуємося клеєм?
· Не
забувай користуватися серветками.
· Не крутитися, щоб не заважати іншим.
· Робоче місце повинно бути чистим та охайним.
Пояснення учням поетапності роботи
- Відкрийте альбом на с. 69. Давайте розглянемо етапи виконання роботи:
Практична робота.
Демонстрація робіт.
Українська мова 2 клас
Тема : Розрізнення груп слів і речень. Встановлення межі речень у тексті.
Мета: ознайомити учнів з особливостями речення; формувати
навички правильного його інтонування; вчити розрізняти групи слів та речення,
встановлювати межі речень; розвивати критичне мислення, увагу,
спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; формувати компетентність
спілкування рідною мовою; виховувати дбайливе ставлення одне до одного.
Хід
уроку
Повторити
правила ст.112-113
Гра "Збери речення"
У, чарівні, природі, відбуваються,
зміни.
Повертаються, довгоочікувані, додому,
птахи.
Розквітають, весняні, квіти, перші.
Незабаром, травичка, зелененька,
з'явиться.
Гра "Так чи ні?"
- Речення - це кілька слів (Ні)
- Прозора крига вкрила річку. Це
розповідне речення? (Так)
- В кінці питального речення ставимо
крапку? (Ні)
- Речення - це назви предметів. (Ні)
- За метою висловлювання речення
бувають: питальні, розповідні, спонукальні. (Так)
- В кінці питального речення ставимо
знак питання. (Так)
- Речення - це слово або група слів,
що виражають закінчену думку. (Так)
- Сніжок запорошив річку, вкриту
тонкою... Це речення? (Ні)
- Я прийшов до... Це речення? (Ні)
- В кінці розповідного речення ставимо
крапку. (Так)
- Наша країна - Україна. Це розповідне
речення? (Так)
Бабуся сиділа біля вікна і шила Вітя з
Людою вилізли на канапу й гортали нову цікаву книжку у бабуні випала катушка і
застрибала по підлозі під стіл довго сперечались діти, кому котушку підняти а
бабуня тим часом нагнулася і підняла котушку
22 бер. 2023 р.
Читання 2 клас
23.03.2023
Тема : Тетяна Майданович «Ми за мир»
Мета: розширити знання учнів про
важливість миру на землі; ознайомити їх з твором Тетяни Майданович;
удосконалювати читацькі вміння і навички; розвивати зв’язне мовлення учнів,
образне мислення, творчу уяву, фантазію; збагачувати словниковий запас;
виховувати любов до природи, до рідного краю, свого народу та повагу до інших
людей.
Хід уроку
Емоційне налаштування.
Робота над скоромовкою.
Робота над загадкою.
Слово вчителя.
Фізкультхвилинка.
Повідомлення теми та завдань уроку. Знайомство з поетесою.
Тетяна Василівна Майданович.
Додаткова інформація про поетесу Тетяну Майданович.
Робота із заголовком вірша.
Читання вірша вчителем.
Перевірка емоційного сприймання змісту твору.
Словникова робота. Прочитайте слова, знайдіть і прочитайте
слова, що вказують на дію
Читання вірша учнями. Вправа «Бджілки»: напівголосне читання.
Бесіда за змістом вірша з елементами вибіркового читання.
Робота за фотоілюстрацією мурала Міядзакі Кенске «Рукавичка
миру».
Словникова робота.
Бесіда за фотоілюстрацією «Рукавичка миру».
Перегляд відеоролика про відкриття муралу «Рукавичка миру», який
створив на стіні маріупольської школи № 68 японський художник Міязакі Кенске
разом із дітьми, які постраждали
21 бер. 2023 р.
Читання 2 клас
Тема: Леся Українка "На зеленому горбочку"
Мета: продовжувати ознайомлення учнів з творами великої
української поетеси Лесі Українки; вдосконалювати навички правильного свідомого
виразного читання віршованих творів, вміння передавати під час читання різні
почуття героїв твору; розвивати зв’язне мовлення учнів, збагачувати словниковий
запас; виховувати любов до природи, до рідного краю.
Хід
уроку
Читацька
розминка. Робота над чистомовкою.
Актуалізація
опорних знань дітей.
Повідомлення
теми та завдань уроку. Леся Українка. Давайте пригадаємо, що вам відомо про
життя поетеси? Які твори поетеси ви читали?
Робота
із заголовком та малюнком.
Біографія
Л.Українки.
Слухання
вірша Лесі Українки «На зеленому горбочку»
Перевірка
емоційного сприймання змісту твору.
Фізкультхвилинка
Словникова
робота. Прочитайте слова, знайдіть і прочитайте слова, що вказують на дію
предмета. Знайдіть і прочитайте слова, що називають предмет.
Читання
вірша учнями. Вправа «Бджілки»: напівголосне читання. Бесіда за змістом вірша з
елементами вибіркового читання.
Прослуховування
аудиозапису пісні «На зеленому горбочку»
Пояснення
домашнього завдання : виразно читати вірш.
Українська мова 2 клас
Тема : Розрізнення груп слів і речень. Розпізнаванння речень за основними ознаками.
Мета: ознайомити учнів з
особливостями речення; формувати навички правильного його інтонування; вчити
розрізняти групи слів та речення, встановлювати межі речень; розвивати критичне
мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; формувати
компетентність спілкування рідною мовою; виховувати дбайливе ставлення одне до
одного.
Хід уроку
Вправа 1. Прочитай групи слів. Проведи дослідження.
Перевір себе за правилом.
Вправа
2. Допоможи Родзинці визначити, в яких рядках записано речення. Випиши їх у
зошит.
Вправа
3. Пригадай, як треба записувати речення. Перевір себе за правилом.
Вправа
4. Читалочка записала уривок з оповідання про парасольку. Визнач, якої помилки
вона припустилася.
Вправа
5. Запиши цей уривок без помилок.
Фізкультхвилинка.
Вправа 6-7. Прочитай повідомлення Ґаджика. Поясни, чи можна
назвати слова Ґаджика реченням. Чому? Зроби висновок про зв’язок слів у
реченні. Перевір себе за правилом.
Вправа
3. Пригадай, як треба записувати речення. Перевір себе за правилом.
Вправа
8. Утвори зі слів Ґаджика речення і запиши.
Домашнє завдання.
Пояснення
домашнього завдання. Вправа 9. Уяви, що ти в магазині парасольок. Яку із
зображених парасольок вибереш? Чому? Напиши про це 3-4 речення.
Математика 2 клас
Тема : Закріплення знань про таблицю множення числа 6. Знаходження значень виразів, розв’язування задач.
Мета: закріпити таблицю множення числа 6, формувати вміння
обчислювати вирази, розв’язувати задачі із застосуванням таблиці, вправляти
учнів у знаходженні значень виразів із буквою; розвивати пам’ять, логічне
мислення, увагу, фотографічну пам’ять; виховувати наполегливість, точність,
самостійність у роботі, акуратність.
Хід уроку
Перевірка домашнього завдання.
Усний рахунок
а) Йшла до зайця в гості лиска,
Несла три пучки редиски.
В кожному редисок п’ять.
Як усі порахувать? (5 ∙ 3=15)
б) Три кози побігли в ліс,
Скільки разом ніг у кіз? (4 ∙ 3=12)
в) Чотири індики пішли на музики,
Танцювали, гупали.
Скільки ніжок тупало? (2 ∙ 4=8) г)
В магазині хлопчик плаче,
Полічить не може здачі.
П’ятаків у нього п’ять,
Скільки грошей, як узнать? (5 ∙ 5=25)
Каліграфічна хвилинка : 22
Продовжіть ряд : 6,
12, 18, ….60.
Усно
збільшуємо та зменшуємо числа №773
Самостійна
робота №774
Фізкультхвилинка
Задача
№775 письмово.
Задача
№777 самостійно.
Домашнє
завдання :
1в.
- №778 (6 прикладів)
2в.
- №778, 779
Я досліджую світ 2 клас
Тема : Як поводитися в природі навесні
Мета. Розповісти учням, як треба поводитися серед природи
навесні; розвивати мислення, допитливість; виховувати екологічну культуру.
Хід уроку
Перевірка домашнього завдання.
Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні
на уроці ви дізнаєтеся про правила поведінки серед природи навесні.
Робота за підручником.
- Пригадайте!
Як потрібно поводитися серед природи, щоб не нашкодити рослинам і тваринам?
- Які
рослини розквітають упродовж весни? Чому не можна виривати їх для букетів?
- Як іще
люди знищують рослини в лісі?
- Запам’ятайте!
Не ходіть до лісу навмання. Йдіть лише по дорозі чи по стежці.
Пам’ятка друга природи.
- Не можна
збирати сік з молодих дерев;
- Отвір у
стовбурі необхідно обладнати жолобком, по якому стікатиме сік;
- Після
закінчення збору березового соку отвір обов’язково потрібно заліпити ( глиною,
пластиліном)
Фізкультхвилинка.
Опрацювання правил поводження в природі навесні сторінка 70
підручника.
Робота в зошиті сторінка 38-39
Гра "Можна- не можна"
Домашнє завдання : вивчити правила.
20 бер. 2023 р.
Читання 2 клас
Тема : Почуття любові. Володимир Лучук "Тільки мама"
Мета:
формування предметних компетентностей: ознайомити учнів з творами
українського поета Володимира Лучука; привернути увагу до мови його творів,
спонукати бажання її зрозуміти; ознайомити із традицією святкування Дня матері;
удосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; формувати
вміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки з прочитаного; розвивати
звʹязне мовлення учнів, образне мислення, творчу уяву, фантазію; збагачувати
лексичний запас учнів; виховувати почуття любові та пошани до матері
Хід
уроку
Робота
над загадкою
- Діти, послухайте
і відгадайте загадку.
Знаю я слово – у
цілому світі
Краще й тепліше
від сонця і квітів.
Слово те пестить,
голубить і гріє,
В душу дитячу
вселяє надії. (Мама)
Повідомлення теми та завдань уроку.
Ми вічно прагнем вирости,
А вона – за нас радіти.
Ми – без неї сироти,
А для неї завжди діти.
Мама, матінка…
- Продовжте, як ще ми називаємо
маму. (матуся, мамочка, неня)
Поясніть прислів’я.
На сонці тепло, а біля мами добре.
Фізкультхвилинка
Інформація про поета.
Володимир Лучук народився 27 серпня
1934 року в селі Матче на Волині (тепер Польща). Зростав хлопчик серед
працьовитого люду і сам був роботящим.
Після закінчення середньої школи
здібний юнак, закоханий в українську поезію, подався здобувати вищу освіту до
Львівського університету. Вірші почав друкувати ще студентом. Головні риси його
характеру – доброта та довірʹя до людей. Свою першу збірку поезій він назвав
так промовисто - «Довірʹя».
Володимир Лучук відомий також як
перекладач і дитячий поет. Дітей він дуже любив. Володимир Лучук раптово помер
у потягу, коли їхав зі Львова до Києва. Йому було лише 58 років.
Робота із заголовком та ілюстрацією.
Опрацювання вірша В. Лучука «Тільки мама»
Повторне читання вірша.
Відповідаємо на питання.
Домашнє завдання : виразно читати «Тільки
мама»
Українська мова 2 клас
Тема: Узагальнення знань про частини мови. Розподіл частин мови на групи.
Мета: узагальнити знання учнів про «частини мови»; вправляти в розрізненні частин
мови за питаннями; розвивати зв’язне мовлення, увагу, пошукову діяльність;
формувати комунікативну компетентність спілкуватися українською мовою;
соціальну, громадянську компетентності; виховувати любов до рідної мови.
Хід уроку
Повторення частин мови
Вправа «Закінчи речення»
Спишіть текст і підкрести слова, що
відповідають на питання що?
Прочитай текст вставляючи пропущені слова.
Фізкультхвилинка
Склади речення за малюнками.
Встав службове слово .
Домашнє завдання
1в. – Напиши 6 дієслів у зошит.
2в.- Склади речення за схемами.
Математика 2 клас
Тема : Складання таблиці множення числа 6. Знаходження значень виразів з буквою, що повторюється.
Мета: скласти таблицю множення числа 6; формувати
вміння обчислювати вирази, розв’язувати задачі; закріпити вміння знаходити
значення виразів із буквою; розвивати пам’ять, логічне мислення; виховувати
наполегливість.
Хід
уроку
Перевірка домашнього завдання.
Усний рахунок №763 сплести мереживо до 60.
Каліграфічна хвилинка : 12 21
Усно розв’язуємо задачу № 764. 6+6+6=18
Складаємо половину таблиці множення на основі
вивчених № 765
Складаємо другу половину за допомогою цукерок.
Фізкультхвилинка
Розв’язуємо приклади з коментуванням № 766
Самостійно розв’язуємо № 767
Самостійно усно виконуємо множення №768
Домашнє завдання :
1в.- №770
2в.-№770, 771
-
11 .05.2022р. Письмо Тема: Систематизація знань і умінь учнів. Удосконалення навички письма. Речення. Виконання лексико-граматичних завдань...
-
28.04.2022р. Читання Тема: Два ледарі (татарська народна казка). Висловлення власного враження від прочитаного. Характеристика персонажів. ...
-
23.03.2023 Тема : Тетяна Майданович «Ми за мир» Мета : розширити знання учнів про важливість миру на землі; ознайомити їх з твором Тетяни...