20 бер. 2023 р.

Я досліджую світ 2 клас

Тема: Взаємозв'язки у природі. Ланцюги живлення

Мета:  уточняти знання учнів про взаємозв’язки між неживою природою, рослинами і тваринами навесні; вчити міркувати, порівнювати, робити висновки, спираючись на життєвий досвід; виховувати любов до природи.

Хід уроку

Бесіда про природу.

Складання «асоціативного куща»

Фронтальне опитування.

- Що відноситься до неживої природи?(Нежива природа – це Сонце, Місяць, зорі, Земля, повітря і вода.)

- Що таке жива природа? Що сюди відноситься?(Жива природа – це усе, що народжується, живиться, дихає, росте,розмножується, відмирає. Це рослини, тварини, люди.)

- Усе живе дістає від неживої природи необхідні їм для життя тепло,світло, поживні речовини, воду, повітря.

-   Тварини і рослини належать до живої природи. Пригадайте і скажіть, чим вони відрізняються ?( способом живлення і здатністю пересуватися)

 - Як живляться рослини? (самі виробляють крохмаль, цукор, поживні речовини).

-  Як живляться тварини ? 

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

Як ви думаєте, чи існує взаємозв’ язок між тваринами? Пригадайте, за способом живлення тварин поділяють на які групи?

Назвіть тварин, які належать до рослиноїдних, до хижих, до всеїдних.

РОСЛИНОЇДНІ             ХИЖІ                              ВСЕЇДНІ

заєць                                     вовк                                  ведмідь

олень                                    лисиця                               білка

голуб                                     сова                                  дятел

колорадський жук               жаба                                  тарган

черепаха                               щука                                 мураха

     Висновок

Отже, між живими організмами є зв’ язки. Рослинами живляться тварини, які, в свою чергу, є їжею для інших тварин. Такі зв’ язки між живими організмами, коли один є їжею для іншого, називають ланцюгами живлення. Починається ланцюг живлення завжди з рослин.

Фізкультхвилинка

Робота в зошиті ст. 36-37

Робота з ланцюгами живлення.









Складіть ланцюги живлення.

Гра «Продовж ланцюг живлення»

Морква, заєць,... (лисиця або вовк)

Трава, козуля,... (вовк)

Зерно, миша… (кіт)

Дерево, комашки… (дятел)

Самостійно допишіть речення ст.37

Домашнє завдання

— Розкажіть, як пов’язані рослини, рослиноїдні та хижі тварини. Нама­люйте ланцюг їхнього живлення.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Інформатика 2 клас

 Тема : Робота з фотографіями у графічному редакторі